Vinmanchetter Ø20cm 10 stk

Floristik24 Vinmanchetter Ø20cm 10 stk

Vinmanchetter Ø20cm 10 stk

139 DKK *

14 DKK per stykke

-15% Coupon code:
 BASKET15
 

Levering til 10. April **

Customers Customers Customers

Marina B. og 1027 andre elsker Vinmanchetter Ø20cm 10...

Disse runde vingmanchetter er naturlige blomsterdekorationer, der gør meget i hver sæson og enhver lejlighed. Manschetter med rammen af metaltråd og den lange tragt på bagsiden giver dine buketter stabilitet og er selvfølgelig også optiske højdepunkter. Et netværk af fine grene og en ring lavet af tørret vinmateriale skaber et rustikt look. Perfekt til buketter af vilde engblomster.

Selv sarte roser, påskeliljer eller tulipaner vises med fordel i en sådan buket. I tråd med foråret kan du endda dekorere dem individuelt, for eksempel med vagtægg, fuglefjer og mos. Derudover kan manchetterne effektivt dekoreres med forskellige farvede bånd og ledninger. Og hvis det ikke nødvendigvis er blomster: en buket med søde godbidder, te eller kosmetiske produkter er altid en god gave og kan præsenteres i en vinranch manchet endnu mere attraktivt.

Blomstermuddene lavet af vinmateriale og metaltråd er i et bundt på 10 stykker og har en samlet diameter på cirka 20 centimeter. Den indvendige diameter er omkring 6 centimeter, mens længden af den bageste tragt er omkring 14,5 centimeter.

Samlet diameter: ca. Ø20 cm
Åbningsdiameter: ca. Ø6cm
Længde: ca. 14,5 cm
Farve: naturlige farver, rust
Materiale: træ, metaltråd

Mængde: 10 stk


Bemærk: Tilbehør og dekorative genstande, der er vist på produktbilleder, er ikke en del af produktsortimentet, medmindre de udtrykkeligt er inkluderet.


Art.Nr.: 75630
Forsendelse-Vægt: ≈0,35 kg
Levering til: 10. April **

Flere detaljer

Artiklens billedgalleri

Artikel Vinmanchetter Ø20cm 10 stk
Artikel Vinmanchetter Ø20cm 10 stk

minimum ordreværdi Floristik24.dk: 150 DKK

Blomstermudd

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Kurve  - alle underkategorier på et øjeblik