Sorgbånd med organzakant 50m sort

Floristik24 Sorgbånd med organzakant 50m sort

Sorgbånd med organzakant 50m sort

32 DKK *

1 DKK per m

 
  • Bredde:

Please select your desired variation to put the product into cart.

Produktvariation

Artikel Sørgeorganzabånd med kant 6mm 50m sort Artikel Sørgeorganzabånd med kant 6mm 50m sort

Sørgeorganzabånd med kant 6mm 50m sort

32 DKK *

1 DKK per m

Solgt 100+ gange — Kun 3 tilbage på lager.

Artikel Sørgeorganzabånd med selvkant sort 15mm 50m Artikel Sørgeorganzabånd med selvkant sort 15mm 50m

Sørgeorganzabånd med selvkant sort 15mm 50m

49 DKK *

1 DKK per m

Solgt 80+ gange

Artikel Sørgeorganzabånd med kant sort 25mm 50m Artikel Sørgeorganzabånd med kant sort 25mm 50m

Sørgeorganzabånd med kant sort 25mm 50m

59 DKK *

1 DKK per m

Solgt 100+ gange

Artikel Sørgeorganzabånd med kant sort 40mm 50m Artikel Sørgeorganzabånd med kant sort 40mm 50m

Sørgeorganzabånd med kant sort 40mm 50m

78 DKK *

2 DKK per m

Solgt 100+ gange

Dette sorte organzabånd er et elegant og stilfuldt bånd til dekoration og emballering og også til begravelsesblomster. Det robuste materiale og den ekstra kant er ideelle til at skabe særligt voluminøse former som sløjfer og blomster. Blomsterhandlere og dekoratører bruger båndet til en række designformål. Det dekorative bånd lavet af organza er gennemsigtigt på samme tid og viser en reflekterende effekt som glansen af silke.

Stoffet af filamentgarn kan uden problemer bindes og modelleres på enhver måde, da det er særligt fint, let og fleksibelt. Brug gavebåndet til at binde gaver eller gavekurve til fødselsdage eller jubilæer og dekorere dem med delikate sløjfer. Ved særligt festlige lejligheder eller særlige begivenheder kan organzabåndet bruges til at fremtrylle særligt elegante borddækninger og stoledekorationer. Hvis du bruger det dekorative bånd til design, vil dine blomstersammensætninger have et fast hold og et glitrende look. Takket være det dekorative bånd får buketter af blomster, potteplanter og blomsterarrangementer også en storslået farveintensitet.

Da farven sort også står for døden og den sorg, der er forbundet med den i vores riger, passer det sorte bånd til det respektfulde arrangement af begravelsesceremonier. Brug det dekorative bånd til at drapere urner, begravelseskranse og gravdekorationer.

Hvert organzabånd med selvkant i sort er rullet op på en robust plastrulle og kan derfor bekvemt placeres på en dispenser. Hvert bånd er cirka 50 meter langt.

Vælg et organzabånd i den ønskede bredde øverst til højre.

Længde: 50m
Bredde: forskellige bredder
Materiale: organza, filamentgarn
Farve: sort
google_translate
Art.Nr.: 1350-113-MASTER
Levering til: 21. April **

Flere detaljer

Artiklens billedgalleri

Artikel Sorgbånd med organzakant 50m sort

Organza bånd

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Bånd og gavebånd  - alle underkategorier på et øjeblik