Søjlelys røde adventslys røde 70/50mm 24 stk

Floristik24 Søjlelys røde adventslys røde 70/50mm 24 stk

Søjlelys røde adventslys røde 70/50mm 24 stk

257 DKK *

11 DKK per stykke

Levering til 20. April **

Kun 9 tilbage på lager.

Customers Customers Customers

Luna S. og 30 andre elsker Søjlelys røde adventslys...

De røde søjlelys er populære som adventslys, men er ekstremt alsidige. Udover adventskranse passer røde lys altid ind i den festlige bordpynt. Fordi levende lys er en fantastisk stemningsskaber!

De højkvalitets søjlelys fra den tyske producent Wiedemann Candles bærer RAL-mærket for sikre, lavt forurenende lys fremstillet af højkvalitets voks. Kvalitetsmærket "Green Candle" garanterer på den anden side en indsats for bæredygtighed og økonomisk ressourceanvendelse under produktionen.

Adventslysene har desuden en sikkerhedsfilm i aluminium i bunden, som du ikke bør fjerne, når du brænder.

Til din lysdekoration i rødt modtager du en æske med 24 søjlelys. Det betyder, at du altid nemt kan erstatte det udbrændte første lys på adventskransen med et nyt fjerde lys og stadig have lager nok til en flot borddekoration med røde søjlelys i julen.

Oplev de røde stearinlys i mange andre størrelser i vores butik, og tag også et kig på søjlelysene i gammel rød (en mørkere version af denne knaldrøde), hvid og creme!

Bemærk venligst:
Når du brænder stearinlysene, skal du sørge for at følge sikkerhedsbestemmelserne for håndtering af åben ild!

Dekorationer og tilbehør vist på produktbilleder er ikke inkluderet i leveringen.

Højde : 70 mm
Diameter : Ø50 mm
Farve : Rød, ikke ensfarvet
Brændetid : cirka 15 timer
Producent: Wiedemann lys
Materiale: voks
Antal: 24 stk
google_translate
Art.Nr.: 618112-001
Forsendelse-Vægt: ≈2,8 kg
Levering til: 20. April **

Flere detaljer

Artiklens billedgalleri

Artikel Søjlelys røde adventslys røde 70/50mm 24 stk
Artikel Søjlelys røde adventslys røde 70/50mm 24 stk

Bloklys

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Lys  - alle underkategorier på et øjeblik