Ribbon Cream Crash 50mm 20m

Ribbon Cream Crash 50mm 20m | Floristik24.dk Ribbon Cream Crash 50mm 20m | Floristik24.dk

Ribbon Cream Crash 50mm 20m

Dette fine bånd i creme med et crash-look vil inspirere dig med dens forskellige anvendelsesmuligheder! Opret delikate buer med dette fine silkebånd og dekorér gaver, døre eller endda siddemøbler. Specielle sømme blev arbejdet ind i båndet, og stoffet blev derefter komprimeret ved hjælp af en speciel proces for at skabe et fint foldemønster, der får farven til at virke mere livlig og også gør det muligt for dine udsmykninger at forblive i form længere.

Den subtile farve i creme giver dine festligheder og galas en enkel elegance, som vil være særlig effektiv ved bryllupper eller dåb. Kombiner dette silkebånd med et stofbånd i Bordeaux, og din julepynt vil skinne i en meget vidunderlig glans i år. Du kan også bruge crashbåndet til at binde en buket eller behandle den i kranser og blomsterarrangementer.

Dette fremragende Crash-bånd i creme er omsluttet af en robust plastspole og er omkring 50 mm bredt og ca. 20 meter langt. Den høje kvalitet af udførelsen sikrer, at du vil nyde de buer og udsmykninger, du har oprettet i lang tid.

Bredde : ca. 50 mm
Længde : ca. 20m
Farve: fløde
Materiale : crash band


Art.Nr.: 2234-050-420
Vægt: 0,22 kg
Levering til: Forsendelse ikke muligt.

Varen er i øjeblikket udsolgt. Det kan være, at det vil være tilgængeligt igen senere.


Du er måske også interesseret i...

Ribbon Cream Crash Silkebånd

Silkebånd

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Bånd og gavebånd  - alle underkategorier på et øjeblik