Påskepynt til ophæng, æggeskal til udplantning, forårsdekoration sort/hvid H24cm 4 stk.

Floristik24 Påskepynt til ophæng, æggeskal til udplantning, forårsdekoration sort/hvid H24cm 4 stk.

Påskepynt til ophæng, æggeskal til udplantning, forårsdekoration sort/hvid H24cm 4 stk.

154 DKK *

39 DKK per stykke

Levering til 23. April **

Customers Customers Customers

Herta K. og 101 andre elsker Påskepynt til ophæng...

Denne stilfulde påskedekoration til ophæng er den helt rigtige ting, hvis du vil iscenesætte blomsterdekorationer om foråret uden den store indsats.

De fire ovale dekorative bøjler lavet af metal er hver besat med en halv æggeskal til udplantning. Æggene til forårsdekorationen kommer i et sæt, to i sort og to i hvid. De dekorative påskeæg, der funkler let sort eller hvid-sølv udenpå, er hver især tildelt den matchende metaldekoration, men kan også skiftes ud, hvis det er nødvendigt. Under alle omstændigheder ser de hængende påskedekorationer meget elegante ud, og takket være deres enkle udseende passer de harmonisk ind i enhver indretningsstil.

Du kan gemme påskeslik i den revnede æggeskal eller bruge planteskålen med et vandreservoir sat som blomstervase. Påskeliljer og druehyacinter er særligt smukke som påskeblomsterdekorationer til at hænge i ægdekorationen.

Du kan også plante ægget, med tidlige blomstrer som krokus og vintergækker eller små primula, plantekassen ser simpelthen fantastisk ud.

Eller du kan så påskegræs i pyntekrukken sammen med børnene og senere lægge små påskeunger og vagtelæg i den som pynt. Dette ville være en vidunderlig forårsdekoration til påske til dit vindue eller som gave!

Du kan også sætte små klatreplanter i æggene til udplantning eller lave mini-arrangementer i dem. Både kunstige blomster og friske blomster er velegnede til dette formål.

Bemærk venligst: Påskeæggene har alle et lille hul på undersiden af produktionsmæssige årsager. Du bør først forsegle dette indefra med noget varm lim og ideelt set også beklæde plantekrukkerne med vandtæt folie, hvis du vil vande dine planter senere.

Tip: Kombiner påskeæggene til plantning med den matchende metaldekoration i form af en kanin med et æg fra vores butik!

Bemærk: Tilbehør og pyntegenstande vist på produktbilleder er ikke inkluderet i leveringen.

Samlet længde med bånd: ca 38cm
Størrelse metaldekoration (H×B×D): ca 24×9×9cm
Højde æg: ca 8cm
Diameter æg: ca 7,5cm
Karåbning: ca Ø5,5cm
Farve: Hvid, Sort, Sølv, Natur
Materiale: metal, plastik, jutesnor
Antal: 4 stk i et sæt, assorteret
google_translate
Art.Nr.: 02643
Forsendelse-Vægt: ≈0,6 kg
Levering til: 23. April **

Flere detaljer

Artiklens billedgalleri

Artikel Påskepynt til ophæng, æggeskal til udplantning, forårsdekoration sort/hvid H24cm 4 stk.
Artikel Påskepynt til ophæng, æggeskal til udplantning, forårsdekoration sort/hvid H24cm 4 stk.
Artikel Påskepynt til ophæng, æggeskal til udplantning, forårsdekoration sort/hvid H24cm 4 stk.

Påske dekoration

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Forår dekoration  - alle underkategorier på et øjeblik