Påskeæg til ophængning af farverige, flokkede æg, påske, forårsdekoration 8 stk

Floristik24 Påskeæg til ophængning af farverige, flokkede æg, påske, forårsdekoration 8 stk

Påskeæg til ophængning af farverige, flokkede æg, påske, forårsdekoration 8 stk

218 DKK *

27 DKK per stykke

Levering til 23. April **

Customers Customers Customers

Lily V. og 489 andre elsker Påskeæg til ophængning...

De flockede hængende æg tilføjer farve til din påskebuket på ingen tid. Fordi de fløjlsbløde, bløde påskeæg fra premiummærket VIANA kommer i lyse, dristige farver: Påskeægene flokkes omhyggeligt for at hænge op i grøn, gul, orange og lyserød.

Du kan ikke kun dekorere grenene på din påskebuket med farverige påskeæg. - Du kan bruge de dekorative æg på forskellige måder som dekorative vedhæng: som en hængende dekoration på en lampe, i midten af en dørkrans som et gavemærke i påsken eller som en del af nutiden i påskekurven.

Hvert æg er udstyret med et gennemskinneligt satinbånd i en matchende farve for at hænge det op. Æggene kan også integreres i udsmykningen liggende: hvad enten det er en påskestrømsdekoration med små fyrfadslys, der er fordelt over bordet eller integreret i forårslignende arrangementer, ser de smukke dekorative påskeæg fantastiske ud overalt!

Plant en naturlig kurvkurv med tidlige blomstrer som hyacinter, tulipaner og krokuser, dæk pærerne løst med stykker mos og tilføj nogle farverige æg. Du kan også indsætte en birkegren i arrangementet, hvorfra du derefter kan hænge flere dekorative påskeæg over planterne. Eller du tager en krans lavet af vinstokke eller pil, som du fylder løst med hø som en rede og lægger midt i den for at hænge farverige påskeæg. - En vidunderlig dekoration til bordet, skænken eller foyeren!

De bløde flockede dekorative æg kommer til dig i et sæt på 8 sorteret fire gange. Sættet indeholder to æg i hver farve i grøn, gul, orange og lyserød i en plastikpose. Påskeæg af høj kvalitet lavet af brudtæt plast er hver cirka 10 centimeter høje og cirka 7 centimeter i diameter. Satinbåndet til ophængning er ca. 8,5 inches langt hver.

Samlet længde med bånd: ca. 18,5 cm
Højde: ca. 10 cm
Diameter: ca. Ø7cm
Farve: grøn, gul, orange, lyserød
Materiale: plastik, satinbånd
Mængde: 8 stykker i et sæt, sorteret
Art.Nr.: 12695
Forsendelse-Vægt: ≈0,35 kg
Levering til: 23. April **

Flere detaljer

Artiklens billedgalleri

Artikel Påskeæg til ophængning af farverige, flokkede æg, påske, forårsdekoration 8 stk
Artikel Påskeæg til ophængning af farverige, flokkede æg, påske, forårsdekoration 8 stk

Æg & påskeæg

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Forår dekoration  - alle underkategorier på et øjeblik