Denne kunstige Mokara-orkidé i lilla, hvis oprindelige hører til Orchidaceae-familien, og hvorfra du modtager 6 grene, har på mange måder vist sig at være en elegant dekorativ vare. De violette, let flekkede blomster i kombination med den grønne, bølgeplastiske stilk og det gule stempel i kunstige blomsterarrangementer, men også glasvaser alene er et fantastisk blikfang, især da silkeblomsten er meget naturtro.
Med metaltråden i stilken af den dekorative blomst kan du bringe den ind i den form, du bedst kan lide, især i en smal, høj vase. På denne måde kan orkidégrenen derefter placeres dekorativt på en vindueskarmen, et restaurantbord eller på receptionens tæller på et hotel. Du kan også adskille blomsterne fra den delikate stofblomst og fæstne dem til det hjerteformede tørre blomsterskum med dekorative nåle, som igen fungerer som en borddekoration i et bryllup. Ved at bruge tørt potteforbindelse er det også muligt at "plante" den kunstige orkidé i en gryde, så du kan nyde blomsterne året rundt.
Den kunstige Mokara-orkide i lilla er cirka 50 centimeter lang. De enkelte blomster måler mellem 5 og 6 centimeter i diameter. Det skal dog bemærkes, at denne diameter kan variere endnu mere på grund af de fleksible kronblade. Du får den komplette buket med 6 dekorative grene i en plastfolie.
Længde : ca. 50 cm
Flower diameter: ca Ø5cm - 6cm
Farve : lilla, grøn, gul
Materiale : plast, metal
Mængde : 6 stk
Art.Nr.: 85754
Forsendelse-Vægt: 0,5 kg
Levering til: 11. August **
181 DKK
*
Producent: VIANA®
Højde: 50cm
Længde: 50cm
Farve: lilla
Materiale: Plastik, Metal
Sæson: Forår
Stil: Moderne
Design: Ribbet
TEXT_TAX_EXC-Vægt: 0.50kg
Diameter: 6cm