Lanterne, svampehus, fyrfadsstage, efterårsdekoration, keramik H15cm 2stk

Floristik24 Lanterne, svampehus, fyrfadsstage, efterårsdekoration, keramik H15cm 2stk Floristik24 Lanterne, svampehus, fyrfadsstage, efterårsdekoration, keramik H15cm 2stk Floristik24 Lanterne, svampehus, fyrfadsstage, efterårsdekoration, keramik H15cm 2stk

Lanterne, svampehus, fyrfadsstage, efterårsdekoration, keramik H15cm 2stk

Den lille lanterne i form af et svampehus er meget dejlig. Fyrfadsholderen er en fantastisk efterårsdekoration i keramik, der er velegnet som borddekoration til dit bord eller skænk.

Læg et fyrfadslys i keramikhuset, og få det til at lyse. Den smukke stearinlysdekoration er designet med mange kærlige detaljer i tilbageholdte farver: Det keramiske vindlys består af to svampe, der står sammen, en stor og en lille paddestol. De hvide svampestængler har i alt to kantede og et rundt vindue og en dør, på bagsiden er der åbning til justering af levende lys. I den orange-røde svampehue har den store lanterne fluesvamp et ovenlysvindue, og en skorsten er fastgjort til den lille dekorative svamp.

Hvis du placerer et telys eller kunstigt LED -lys i lyshuset, skinner stearinlyset behageligt gennem alle åbninger, ligesom hvis der boede et lille skovdyr, en dværg eller en nisse i det.

Med den svampeformede efterårslanterne kan du oprette en smuk skovdekoration: Læg noget mos på en bakke eller tallerken og læg den keramiske svamp, andre svampe til at dekorere og skovdyr som små hjorte, egern eller pindsvin på den. Til sidst tilsættes efterårsfrugter og måske nogle brombærblade med frugt eller farverige efterårsblade omkring den keramiske svamp. Du kan også bruge en batteridrevet LED lyskæde som lyskilde til svampedekorationen.

Læg dit dekorationsarrangement af svampevindlys og skovtilbehør på bordet eller i vinduet. Du kan selvfølgelig også kombinere flere af svampehusene med hinanden. Du får keramikken af høj kvalitet i et sæt med 2 stykker, begge dekorationshuse er designet ens.

I vores butik finder du en række paddestole, skovdyr og andre dekorative elementer til efteråret eller en attraktiv skovdekoration.

Bemærk: Tilbehør og dekorative elementer, der vises på produktbilleder er ikke en del af produktsortimentet, medmindre de udtrykkeligt er inkluderet.

Højde: cirka 15 cm
Bredde: ca. 12,5 cm
Dybde: ca. 8,5 cm
Åbning: ca. 4 × 5 cm
Standareal: 11 × 6,5 cm
Farve: hvid, rød, brun
Materiale: keramik
Antal: 2 stk i et sæt
google_translate

Art.Nr.: 00836
Vægt: 1,12 kg
Levering til: Forsendelse ikke muligt.

Varen er i øjeblikket udsolgt. Det kan være, at det vil være tilgængeligt igen senere.


Blade & svampe

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Efterårsdekoration  - alle underkategorier på et øjeblik