
Bredde: ca. 25 mm
Længde: ca. 7 m
Kvalitet: Dobbelt fløjl
Materiale: 30% polyester, 60% nylon, 10% klæbemiddel
Farve: Blå
Antal: 1 stk.
Art.Nr.: 3066M-025-59
Vægt: 0,4 kg
Levering til: Forsendelse ikke muligt.
Last Minute
Fløjlsbånd blåt gavebånd dekorativt bånd 25mm 7m

Fløjlsbånd blåt gavebånd dekorativt bånd 25mm 7m
En smidig trend inden for boligindretning: fløjl! Fløjlsagtige stoffer er elegante, bløde at røre ved og har længe været en modetrend. Med vores dybblå fløjlsbånd ejer du stoffet "kongernes". Dette navn stammer fra renæssancen, hvor fløjl, der oprindeligt kom fra Italien, begyndte sin triumferende march gennem Europas kongehuse. Endnu bedre: Dette bånd er et dobbelttykkelses fløjlsbånd, der gør det blødt og glitrende smukt på begge sider!
Elegante dekorationer og arrangementer kan derfor smukt forbedres med det fløjlsbløde dekorative bånd. For eksempel kan enkle lanterneglas og potter ideelt dekoreres med det dekorative bånd. Og når det bruges som gavebånd, kan du tilføje et særligt stilfuldt touch til gaver.
Det blå dekorative bånd er lavet af blødt fløjl og leveres på en plastikspole. Båndets samlede længde er cirka 7 meter og bredden er cirka 25 millimeter.Bredde: ca. 25 mm
Længde: ca. 7 m
Kvalitet: Dobbelt fløjl
Materiale: 30% polyester, 60% nylon, 10% klæbemiddel
Farve: Blå
Antal: 1 stk.
Art.Nr.: 3066M-025-59
Vægt: 0,4 kg
Levering til: Forsendelse ikke muligt.
Varen er i øjeblikket udsolgt. Det kan være, at det vil være tilgængeligt igen senere.
Dekorativt bånd i en farve
Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!
Last Minute
Bånd og gavebånd - alle underkategorier på et øjeblik
