Dekorativt bånd Blonde Hvid 40mm 20m

Floristik24 Dekorativt bånd Blonde Hvid 40mm 20m

Dekorativt bånd Blonde Hvid 40mm 20m

124 DKK* 99 DKK* De sparer 20% (25 DKK)

5 DKK per m

Levering til 10. April **

Kun 11 tilbage på lager.

Customers Customers Customers

Magdalena X. og 468 andre elsker Dekorativt bånd Blonde...

Dette dekorative bånd med blonder skinner i en så ren hvid tone, at du er nødt til at bruge det til en bryllupsdekoration eller en anden festlig lejlighed! Det være sig at dekorere bryllupsgaven eller som smykker på bordet og rumindretningen ved festligheden: det fint udformede blonderbånd passer perfekt!

Dekorer for eksempel en gavepakke med en stor, lys bue - du kan også kombinere stofbåndet med et delikat, tyndt organza-bånd i lysegrønt eller lyserødt, som du også kan få i vores deco-butik. Det samme gælder for dekorationer på kirkestængerne eller bordarrangementer, hvor du muligvis har arrangeret lette roser, ranunculus og masser af skåret grønt på en våd skumbase: Et par søde bånd lavet af blonder og muligvis et andet smykkebånd afrunder dette overordnede billede!

Det dekorative bånd med blonder i hvidt fås på en praktisk plastspole. Den er ca. 40 mm bred og ca. 20 meter lang og var lavet af 95% polyester og 5% polyamid.

Bredde : ca. 40 mm
Længde : ca. 20m
Farve : hvid
Materiale : 95% polyester, 5% polyamid

Art.Nr.: 114740-040-101
Forsendelse-Vægt: ≈0,25 kg
Levering til: 10. April **

Flere detaljer

Artiklens billedgalleri

Artikel Dekorativt bånd Blonde Hvid 40mm 20m

minimum ordreværdi Floristik24.dk: 150 DKK

Blonderbånd

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Bånd og gavebånd  - alle underkategorier på et øjeblik