Produktbeskrivelse
Det hvide chiffonbånd lavet af delikat organzastof giver en vidunderlig lethed til dine dekorationer og er alsidig. Skab gaver og arrangementer med organzabåndet. Det gennemsigtige bånd lavet af...
Det hvide chiffonbånd lavet af delikat organzastof giver en vidunderlig lethed til dine dekorationer og er alsidig. Skab gaver og arrangementer med organzabåndet.
Det gennemsigtige bånd lavet af organza-stof har en lys shimmer, der er særligt imponerende, når den udsættes for lys. Takket være selvkanten holder dette gavebånd sin form og er velegnet til sløjfer, binding og fiksering.
Dekorer bryllupsborde, stolebetræk eller brudebuketter med det dekorative bånd for at skabe en romantisk og elegant atmosfære. For at gøre dette skal du binde chiffonbånd rundt om buketter af blomster eller bruge båndet til at tilføje dekorative accenter til blomsterarrangementer.
Stilfulde gaver og sløjfer til særlige lejligheder som fødselsdage, jubilæer eller jul er også en leg med det hvide chiffonbånd.
Det alsidige chiffonbånd fås i en længde på omkring 20 meter på en plastspole. Klip den med en skarp saks for at få glatte kanter.
Vil du have mere farve? Så kombiner det hvide organzabånd med andre bånd, som du kan opdage i mange farver lige her i butikken!
Bemærk: Tilbehør og pyntegenstande vist på produktbilleder er
ikke inkluderet i leveringen.
Længde: ca 20m
Bredde: ca 15mm
Farve: Hvid
Materiale: 51% acetat, 49% polyester
Antal: 1 stk
google_translate
Art.Nr.: 71915-015-101
Forsendelse-Vægt: 0,34 kg
Levering til: 24. Juli
**
Flere detaljer
Producent: F. Stumpf GmbH
Højde: 0.1cm
Bredde: 1.5cm
Længde: 2000cm
Farve: hvid
Materiale: 51% Acetat, 49% Polyester
Sæson: Bryllup
Stil: Romantisk
Design: Glitrende
TEXT_TAX_EXC-Vægt: 0.34kg
Diameter: 1.5cm
Bind: 0.3l
Flere detaljer
Fortsæt med at læse